Antep Fıstığında Utelka Kaolin Kili Uygulaması

Antep Fıstığında Utelka Kaolin Kili Uygulaması

Antep fıstığı yetiştirmesi zahmetli bir üründür. Antep fıstığı yetiştirilirken bir çok zararlı bulaşma ihtimali vardır. Bunlar; Antep fıstığı pisillidi, Antep fıstığı dal güvesi, Antep fıstığı göz kurdu, meyve iç güvesi, karagöz kurdu, kabuklu biti, siyah içkurdu, karazenk, meyve kararmaları gibi hastalık veya böcek zararlarıdır.

Utelka Kaolin Kili uygulandığından bu tür hastalıklar ve zararlılar engellenmiş olur. Utelka Kaolin Kili bitkiyi ince bir zar şeklinde sarar ve hastalık meydana getiren zararlı böceklerin larvalarının ve bakterilerin üzerini örterek hava almamasını sağlar ve havasız bırakarak ölmesini sağlar.

Kışın ağaçları donlara ve soğuklara karşı korur. Yazın ise kapladığı beyaz tabaka sayesinde güneşten gelen kızılötesi (IR) ve ultraviyole (UR) ışınları geri yansıtarak bitkiyi güneşin zararlı etkilerinden korur. İçeriğindeki potasyum ve kükürt sayesinde yaprak gübresi yerine kullanılır, meyveyi ve yaprakları besleyerek meyvenin daha dolgun olmasını yaprakların ise daha canlı ve parlak durmasını sağlar.

Antep Fıstığında Utelka Kaolin Kili Uygulama Dönemleri

Antep fıstığında ilk uygulama hasattan sonra yapılmalıdır.

İkinci uygulama Şubat – Mart ayı gibi yapılır. Bu dönemde yapılan uygulama ağaç kabuğu ve dallara yerleşen larva ve zararlı bakterilerin üzerini kaplar ve havasız bırakarak ölmesini sağlar.

Üçüncü uygulama çiçek açımından önce yapılır. Bu dönemde yapılan uygulama ağaçların geç uyanmasını sağlar ve geç donlara karşı korur.

Dördüncü uygulama çiçek açımında sonra çiçek meyveye döndüğünde yapılır. Bu dönemde yapılan uygulama güneşin zararlı etkilerinden korunmasını sağlar.

Beşinci uygulama baklavalık hasadının yapılmasından sonra yarım doz şeklinde uygulanabilir. Bu dönemde yapılan uygulama ile Utelka Kaolin Kili’nin içeriğinde bulunan potasyum sayesinde meyvenin beslenmesini ve iç dolgunluğunun en iyi seviyeye yükselmesini sağlar.

Uygulama yapılırken 100 litre suya 5 kg Utelka Kaolin Kili olacak şekilde eklenir ve iyice su ile karışması sağlanır. Taral veya sırt tulumbası ile atılabilir. Yarım doz uygulamak için 100 litre suya 2.5 kg Utelka Kaolin Kili eklenerek uygulama yapılır. Bitki üzerindeki kalıcılığı arttırmak için pekmez veya toz şeker eklenerek karıştırılabilir.


numara


“UTELKA Kaolin Kili ilaç değildir, gübre değildir. Destek grubudur .”

UTELKA Kaolin Kili

UTELKA Maden Sanayi ve Ticaret Ltd. Şti.
Gümüş çeşme Mahallesi 369. Sokak
Ticaret Borsası Sitesi No: G 12/1B
Altıeylül / Balıkesir
Telefon: 0266 606 0 450

close

Hey merhaba 👋
Tanıştığımıza memnun oldum.

Fırsatları, kampanya ve duyuruları ile ilgili e-posta almak ister misiniz?

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için gizlilik politikamızı okuyun.

Görüşme Başlat