Elmada Utelka Kaolin Kili Uygulaması

Elmada Utelka Kaolin Kili Uygulaması

Utelka Kaolin Kili tüm bitkilerde olduğu gibi elma yetiştiriciliğinde don ve soğuklardan, güneşin zararlı etkilerinden, zararlı böceklerden ve mantar hastalıklarından koruma sağlar.

Utelka Kaolin Kili Hangi Dönemlerde Kullanılır?

İlk baharda çiçek açımından önce tomurcukta iken yapılan Utelka Kaolin Kili uygulaması sayesinde bitkileri geç donlardan korur ve böcek, sineklerin larva bırakmasını engeller.

Çiçekten sonra meyve fındık tanesi büyüklüğünde iken yapılan Utelka Kaolin Kili uygulaması sayesinde bitkileri güneş yanığından korur, içeriğindeki potasyum sayesinde meyveyi besler.

Utelka Kaolin Kili elmada kışın hasattan sonra yapılan uygulama sayesinde erken donlara karşı ve elmada sıkça görülen Ateş Yanığı olarak bilinen bakteri hastalığını engeller. Ateş yanığı hastalığı bir önceki yıllardan kalan dallarda ve ağacın kabuğuna yerleşen bakterinin yağmurla, böceklerle ve kuşlarla diğer ağaçlara yayılması şeklinde görülür.

Utelka Kaolin Kili ağacı kaplayarak izolasyon sağlar bakterileri ve böcek larvalarını havasız bırakarak ölmesini sağlar.

Ayrıca Utelka Kaolin Kili yaz aylarında güneş yanığından koruduğu için renk açılmalarını engeller.

Güneşten etkilenen (güneş yanıklığı olmuş) elma yüzeyinde renk açılmaları meydana gelir. Güneşin zararlı etkisi ile  kırmızı elmaların rengi azalır, sarı renk artar ve güneş ışığı gören kısmında hücreler ölmeye başlar. Utelka Kaolin Kili meyveyi beyaz ve ince bir tabakayla kapladığı için güneşin zararlı ışınlarını geri yansıtır bu sayede meyvenin güneşten zarar görmemesini sağlar.

Utelka Kaolin Kili kızılötesi (IR) ve mor ötesi (UV) ışınları geri yansıttığı ve içeriğindeki potasyum ile meyveyi beslediği için daha kaliteli ve bol ürün almanızı sağlar.

Tamamen doğal bir ürün olduğu için özellikle yurt dışına satışlarda kolaylık sağlar.

UTELKA KAOLİN KİLİ NASIL KULLANILIR?

Utelka Kaolin Kili taral veya sırt pompası ile uygulanabilir.

Sırt pompası ile uygulanacaksa; ilk olarak bir kabın içerisinde su ile güzelce karıştırıldıktan sonra sırt pompasına alınır. Utelka Kaolin Kili 100 Litre suya 3 – 5 KG arasında eklenir. Taral veya sırt pompasında herhangi bir tıkanma olmaz.

Taral ile kullanılacaksa; taral su ile doldurulduktan sonra karıştırıcı çalıştırılır ve daha sonrasında Utelka Kaolin Kili yavaş yavaş dökülerek eşit şekilde su ile karışması sağlanır.

Utelka Kaolin Kilinin kalıcılık oranını arttırmak için karışım esnasında reçine bazlı doğal yayıcı yapıştırıcı ile uygulanması tavsiye edilir. Reçine bazlı doğal yayıcı yapıştırıcı yoksa pekmez veya toz şeker ile karıştırılması tavsiye edilir.


numara


“UTELKA Kaolin Kili ilaç değildir, gübre değildir. Destek grubudur .”

UTELKA Kaolin Kili

UTELKA Maden Sanayi ve Ticaret Ltd. Şti.
Gümüş çeşme Mahallesi 369. Sokak
Ticaret Borsası Sitesi No: G 12/1B
Altıeylül / Balıkesir
Telefon (Santral): 0266 606 0 450

close

Hey merhaba 👋
Tanıştığımıza memnun oldum.

Fırsatları, kampanya ve duyuruları ile ilgili e-posta almak ister misiniz?

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için gizlilik politikamızı okuyun.

Görüşme Başlat