fbpx

Sepetiniz

Sepetinizde ürün yok.

Zeolit ve kaolin (kaolen) maden ocaklarımızda tarım ve hayvancılık başı çekmek üzere farklı sektörlerde kullanılan ürünleri geliştirmeye başladık.
1988 yılından bu yana faal olan ocaklarımız 120.000Ton/yıl üretimi ile kaolin ve zeolit madenlerini tarım ve hayvancılık başta olmak üzere, ev hayvanları (kedi kumu ve akvaryum filtresi olarak) kağıt, seramik, porselen, vitrifiye, seramik-granit (teknik seramik), çimento, plastik, deri (tabakhane) kauçuk, boya, kimya, ilaç ve kozmetik vb. sektörlerine tedarikçi olarak hizmet vermektedir.
Firmamız müşteri memnuniyetini esas almakta olup bir defaya mahsus değil, müşterilerine uzun süre hizmet etmeyi prensip edinmiştir.
Ocaklarımızda toplam Kaolin ve Zeolit rezervi “görünür rezerv” 8 milyon ton civarındadır. Bu bize bir müşteriye aynı kalite kaolin ve zeolit ile uzun yıllar hizmet etme imkanı sunmaktadır.

Son zamanlarda geliştirdiğimiz KAOLİN KİLİ tarımda büyük bir eksikliği gidermektedir. Ülkemizin önde gelen büyük tarım işletmeleri Kaolin Kilini kullanmaktadır.


Kaolin kili ;
Bütün bitki ve meyvelerde;
• Don ve Soğuklardan korur. Güneş yanıklarını engeller.
• Bitki yaprağını ve meyvesini içeriğindeki Alkali (Potas K2O) ile besler. Bünyesindeki POTAS sebebiyle yaprak gübresi fonksiyonuna sahiptir.
• Bitkinin bağışıklık sistemini güçlendirerek hastalıklara karşı direncini sağlar.
• Fotosentezi arttırır.

Misyonumuz

Kanuna ve yönetmeliklere uygun İNSAN ve ÇEVREYE zarar vermeden, ülkemizin zengin kaynaklarını verimli kullanarak ekonomimizin hizmetine sunmak.
Müşterilerimizin güvenini kazanarak şirketimizi büyütmek, kaolin ve zeolit sektöründe sayılı şirketler arasına girmek, çalışanlarımızın uzun süre firmamızda huzurlu bir şekilde çalışmalarını sağlamak.
Dışa bağımlılığı azaltmak ve yerli sermayeyi korumak.
Müşteri portföyümüzü uluslar arası platformda genişletmek ve TÜRKİYE’NİN adını başarı ile temsil edebilmektir.

Vizyonumuz

Sürekli gelişen teknolojiyi kullanarak ve gerekli AR-GE yatırımları yaparak, kaolin ve zeolit alanında müşteri odaklı kaliteli hizmet sunmak.
Sektördeki yeni gelişmeleri takip ederek büyümemizi sağlamak ve böylece müşterilerin ilk tercihi olmak.