Cevizde Utelka Kaolin Kili Uygulaması

Cevizde Utelka Kaolin Kili Uygulaması

Ceviz yetiştiriciliği doğru şekilde yapıldığında yüksek kazanç sağlayan bir üründür. Cevizin sağlıklı yetişmesinde en büyük etken güneştir. Aşırı sıcaklar ceviz için faydadan çok zarar sağlar. Kimyasal ile yapılan uygulamalar insan sağlığına büyük oranda zarar vermektedir.

Utelka Kaolin Kili volkanik patlamalar sonucunda oluşan kaolin madeninin işlenerek sadece mikronize boyuta düşürülmesiyle elde edilir. İçeriğinde herhangi bir kimyasal barındırmayan %100 doğal bir üründür. Bitkiyi ince beyaz bir zar şeklinde kaplayarak güneşten gelen zararlı kızılötesi (IR) ve ultraviyole (UR) ışınlarını geri yansıtarak meyvenin ve yaprakların güneşten zarar görmemesini sağlar.

İçeriğindeki potasyum sayesinde meyveyi ve yaprakları besler. Aynı zamanda bu sayede yaprak gübresi görevi görür. Utelka Kaolin Kili kışın dondan ve soğuklardan korur, izolasyon sağlayan bir yapıya sahiptir. Bitkiyi kaplayarak ağaç kabuklarına ve dallarına yerleşen böcek, sinek larvaları, bakterileri havasız bırakarak ölmesini sağlar ve sonradan bitkiye gelecek olan böcekler bitkinin üzerindeki kaolin kaplaması sayesinde engellenmiş olur.

Cevizde Utelka Kaolin Kili Uygulama Zamanları

Cevizde ilk olarak Utelka Kaolin Kili uygulaması hasattan sonra yapılır.

İkinci uygulama Şubat Mart ayları gibi yapılır. Bu dönemde yapılan uygulama zararlı larva ve bakterileri havasız bırakarak öldürmek içindir.

Üçüncü uygulama çiçek açımında önce yapılır. Bu dönemde yapılan uygulama ağacın erken uyanmasını önlemek ve geç donlara karşı koruma sağlamak amacıyla yapılır.

Dördüncü uygulama çiçekten sonra meyve saçma tanesi büyüklüğüne ulaştığı zaman yapılır.

Meyve yetişip olgunlaşma dönemine geçmeden önce yarım doz uygulama yapılır.

Uygulama yapılırken tam doz için 100 litre suya 5 kg Utelka Kaolin Kili eklenir ve su ile eşit şekilde karışması sağlanır. Taral veya sırt tulumbası ile atılabilir. Kalıcılığı arttırmak için pekmez veya toz şeker ile karıştırılıp atılabilir.


numara


“UTELKA Kaolin Kili ilaç değildir, gübre değildir. Destek grubudur .”

UTELKA Kaolin Kili

UTELKA Maden Sanayi ve Ticaret Ltd. Şti.
Gümüş çeşme Mahallesi 369. Sokak
Ticaret Borsası Sitesi No: G 12/1B
Altıeylül / Balıkesir
Telefon: 0266 606 0 450

close

Hey merhaba 👋
Tanıştığımıza memnun oldum.

Fırsatları, kampanya ve duyuruları ile ilgili e-posta almak ister misiniz?

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için gizlilik politikamızı okuyun.

Görüşme Başlat