Bağda Utelka Kaolin Kili Uygulaması

Bağda Utelka Kaolin Kili Uygulaması

Utelka Kaolin Kili bağda belirtilen zamanlarda kullanıldığında tek başına hastalıklardan koruyucu ve verim arttırıcı %100 doğal ve yerli bir üründür.

Yaz aylarında aşırı sıcaklardan kaynaklı olarak meydana gelen üzüm salkımlarında oluşan güneş yanıklarından koruma amaçlı olarak kullanılabilir. Utelka Kaolin Kili bitkiyi ince beyaz bir tabaka şeklinde sarar ve güneşten gelen kızılötesi (IR) ve mor ötesi (UV) ışınları geri yansıtarak sadece bitki için faydalı olan güneş ışınlarını bitkiye kazandırır, içeriğindeki potasyum sayesinde meyveyi besler ve daha kaliteli ve verimli ürün almanızı sağlar.

Utelka Kaolin Kili Bağda üç uygulama şeklinde yapılır.

1. Hasat sonrası; hasat sonu uygulamalarda Utelka Kaolin Kili uygulaması her türlü böceğin, sineğin bıraktığı larvaların üzerini kaplar havasız bırakarak ölmesini sağlar.

Özellikle üzümde (bağda) görülen külleme hastalığına karşı etkilidir.

2. Çiçek öncesi; çiçek öncesi yapılan Utelka Kaolin Kili uygulaması bitkileri geç donlardan korur.

3. Tomurcukta iken; meyve taneye döndüğünü zaman yani meyve saçma büyüklüğünde iken yapılan Utelka Kaolin Kili uygulaması sayesinde bitkileri güneş yanığından korur içeriğindeki potasyum sayesinde meyveyi besler ve yapraktaki potasyum eksikliğinden kaynaklı sararmaların önüne geçer.

Utelka Kaolin Kili Kullanım Oranı:

Utelka Kaolin Kili 100 Litre suya 3 – 5 Kg arasında karıştırılarak bitki yıkanır gibi her yerine ulaşacak şekilde uygulanır.

Sırt pompası veya taral kullanılarak uygulanabilir.

Kalıcılığını arttırmak için reçine bazlı doğal yayıcı yapıştırıcı ile uygulanması tavsiye edilir. Reçine bazlı doğal yayıcı yapıştırıcı yoksa pekmez veya toz şeker ile karıştırılarak uygulama yapılması tavsiye edilir.


numara


“UTELKA Kaolin Kili ilaç değildir, gübre değildir. Destek grubudur .”

UTELKA Kaolin Kili

UTELKA Maden Sanayi ve Ticaret Ltd. Şti.
Gümüş çeşme Mahallesi 369. Sokak
Ticaret Borsası Sitesi No: G 12/1B
Altıeylül / Balıkesir
Telefon (Santral): 0266 606 0 450

close

Hey merhaba 👋
Tanıştığımıza memnun oldum.

Fırsatları, kampanya ve duyuruları ile ilgili e-posta almak ister misiniz?

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için gizlilik politikamızı okuyun.

Görüşme Başlat