fbpx

Sepetiniz

Sepetinizde ürün yok.

Narenciyede Utelka Kaolin Kili Uygulaması

Narenciyede Utelka Kaolin Kili Uygulaması

Utelka Kaolin Kili tüm bitkilerde olduğu gibi narenciyede de dondan, soğuktan, güneşin zararlı etkilerinden, zararlı böceklerden ve bakterilerden korur.

Narenciyede en sık görülen zarar donlardan görülen zarardır. Utelka Kaolin Kili bitkiyi, meyveyi hava sıcaklarının 7 – 8 derece üzerinde tutar ve donlara karşı koruma sağlar. Aynı zamanda ağaç kabuklarına ve dallarda bulunan zararlı böcek larvalarının ve bakterilerin üzerini örter, havasız bırakarak ölmesini sağlar.

Narenciye meyvelerinde görülen küf çürüğü, kahverengi leke veya yapraklarda görülen hastalıklara karşı Utelka Kaolin Kili koruma sağlar. İçeriğindeki potasyum sayesinde meyveyi besler ve daha fazla verim alınmasını sağlar.

Yazın güneşin zararlı ışınları bitkiyi aşırı su kaybına uğratarak kurumasına sebep olur. Yazın yüksek sıcaklardan bitkiyi korumak için Utelka Kaolin Kili uygulaması yapılırsa ağaçtaki su kaybından kaynaklı kurumanın önüne geçilmiş olur.

Narenciyede Utelka kaolin Kili Uygulaması Yapılış Dönemleri

Utelka kaolin Kili narenciyede 3 uygulama şeklinde yapılır.

  • Birinci uygulama hasat sonu olarak yapılmalıdır.
  • İkinci uygulama çiçek oluşumundan önce yapılır.
  • Üçüncü uygulama çiçekten sonra meyve saçma tanesi büyüklüğüne ulaştığı zaman yapılmalıdır.

Utelka Kaolin Kili Uygulama Oranı:

Utelka Kaolin Kili 100 litre suya 5 kg olacak şekilde ilave edilir, daha sonrasında su ile eşit şekilde karışması sağlanır.

Sırt pompası veya taral ile uygulama yapılır. Kalıcılık oranını arttırmak için reçine bazlı doğal yayıcı yapıştırıcı kullanılması tavsiye edilir.